Kviečiame susipažinti su naujausiais TPVCAPD įstatymo pakeitimais, įsigaliojusiais nuo 2024 m. sausio 1 d., kurie ne tik pagreitins draudimo sutarčių sudarymą, bet ir suteiks galimybę pasiūlyti jums palankiausias draudimo paslaugas, atsižvelgiant į jūsų individualius poreikius. Atnaujinta TPVCAPD sutarčių sudarymo metodika garantuos efektyvesnį ir patogesnį draudimo procesą.

 

Pagrindiniai TPVCAPD įstatymo pakeitimai yra šie:

 

  1. Pakeistas draudžiamų transporto priemonių apibrėžimas.

Nuo šiol gali būti draudžiamos ir neregistruojamos transporto priemonės, kurių didžiausias projektinis greitis yra daugiau kaip 25 km/h.

            Arba kai svoris – daugiau kaip 25 kg, o didžiausias projektinis greitis – daugiau kaip 14 km/h.

 

Nuo šiol bus privaloma drausti elektrinį variklį turintį paspirtuką, dviratį ir net didesnį galingumą turinčią savaeigę žoliapjovę (sodo traktoriuką), jeigu šios transporto priemonės išvysto įstatyme nurodytą greitį.

Bet jei transporto priemones, kurios turi gamintojo nustatytą didžiausią greičio apribojimą –  iki 25 km/h, tokios transporto priemonės, pagal naują įstatymą neprivalo būti apdraustos. (Populiariausi modeliai: Xiaomi Mi Electric Scooter 1S, Xiaomi Mi Electric Scooter Pro ir t.t).

 

  1. Dar viena aktuali naujovė, atsiradusi naujo įstatymo redakcijoje – pasikeitusi eismo įvykio sąvoka, kuri nuo taikytos iki šiol, pagal galiojančią teismų praktiką, skiriasi tuo, kad eismo įvykiui, dėl kurio turės būti atlyginama žala, priskirti ne tik įvykiai, kai transporto priemonė juda (vežami keleiviai ar kroviniai), bet ir kai įvykio metu transporto priemonė stovi vietoje. Pavyzdžiui  žala tretiesiems asmenims atsirado dėl užsidegusios transporto priemonės.

 

Tačiau pagal TPVCAPD įvykis yra nedraudžiamas kai transporto priemonė buvo naudojama kaip darbo įrankis. Pavyzdžiui buvo vykdomi kasybos darbai, laukų arimas, žolės pjovimas ir panašiai.

 

  1. Naujame įstatyme svarbus pokytis – padidintos  draudimo sumos iki 6.450.000 eurų dėl žalos asmeniui (įskaitant neturtinę žalą) ir 1.300.000 eurų dėl žalos turtui.

 

  1. Draudimo bendrovė įsipareigoja kompensuoti žalą ne tik sveikatos sutrikdymo ar gyvybės netekimo atveju, bet ir sugadintam turtui, kai žala atsiranda dėl nežinomo automobilio. Tokiu atveju turto žala bus atlyginta taikant 300 EUR išmoką.

 

Jei kyla klausimų parašykite UADBB Driežas LT komandai – info@driezas.lt.

 

Įstatymo naujausią redakciją galite perskaityti čia:

IX-378 Lietuvos Respublikos transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įs… (lrs.lt)